CZEKOLADOWE WARSZTATY

W dniu 6 marca uczniowie klasy II a pod opieką p M. Lory i p. M. Gołczyk mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w produkcji czekolady bezpośrednio z ziarna kakaowca odwiedzając Manufakturę Czekolady w Łodzi.
Podczas warsztatów każdy uczeń zapoznał się z procesem powstawania czekolady, od plantacji do tabliczki, spróbował jak smakuje ziarno kakaowca oraz kosztował przepysznej, gorącej czekolady. Głównym punktem warsztatów było własnoręczne wykonanie tabliczki czekolady, ozdobienie jej według własnego pomysłu oraz zapakowanie, Były również konkursy, podczas których dzieci mogły wygrać czekoladowe niespodzianki.
Po wizycie w Manufakturze uczniowie udali się na krótki spacer po
ul. Piotrkowskiej, podczas którego przywitali się z W.S. Reymontem , przysiedli na ławeczce J. Tuwima oraz zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z bohaterem bajek dla dzieci – Misiem Uszatkiem.
Wszyscy, nieco zmęczeni ale pełni wrażeń wrócili do domu.