PASOWANIE NA CZYTELNIKA

PIRACI NA KSIĄŻKOLANDII

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w jednym z najważniejszych wydarzeń w ich szkolnym życiu, a mianowicie w pasowaniu na czytelników biblioteki szkolnej. To niezwykle doniosłe wydarzenie, otwiera uczniom nowy nieznany pełen tajemnic świat książek, wiedzy i zgłębiania mądrości. Odbyło się ono 7.02.2019 r.

Pierwszoklasiści zapoznali się z zasadami panującymi w bibliotece, obejrzeli przedstawienie przygotowane przez starszych kolegów i koleżanki z kółka recytatorskiego, a wreszcie złożyli przysięgę o następującej treści:

My, uczniowie pierwszej klasy

uroczyście przyrzekamy,

że będziemy książki kochać,

krzywdy zrobić im nie damy.

I wskazówek, i rad książek,

będziemy słuchać z uwagą,

obowiązki czytelnika

traktować z wielką powagą!

Uroczystego pasowania dokonali: pani dyrektor Barbara Eksterowicz i pan dyrektor Marek Biesiada. Każdy pierwszak opuścił naszą bibliotekę z samodzielnie wypożyczoną książką. Uczniowie klasy IIIa przygotowali także dla młodszych kolegów miły podarunek w postaci zakładki do książki.

W przedstawieniu pt. „Piraci na Książkolandii” wzięli udział uczniowie z klasy IIa: Iga Jurczyk, Weronika Kulikowska, Lena Rudek, Maja Szczakowska oraz z klasy IIIa: Laura Paciepnik, Aron Kubasiak, Dawid Lasota, Adam Skórka, Dorian Pabich i Ksawery Ptak.