STOP SMOGOWI!

W związku z Uchwałą Sejmiku Łódzkiego z dnia 24.10.2017 r., która weszła w życie 1 maja 2018 r. i prośbą dyrektora szkoły o przeprowadzenie pogadanki na temat smogu uczniowie z oddziału przedszkolnego z zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciu przygotowanym przez wychowawcę dnia 1 lutego 2019 r. Dzieci dowiedziały się, że smog zawiera szkodliwe czynniki wywołujące alergie, astmę, zapalenie oskrzeli, przewlekłe choroby płuc, zapadalność na nowotwory, niedokrwistość serca i choroby układu krążenia. Terminy te są może dla dzieci 6-letnich zbyt trudne ale dzieci zrozumiały, że smog jest zagrożeniem dla zdrowia człowieka. Na zajęciach 6-latki wraz z wychowawcą wykonały plakaty pokazujące co wywołuje złej jakości powietrze. Stwierdziły jednoznacznie, że każdy może coś zrobić aby poprawić stan jakości powietrza w Polsce. Dzieci są w grupie ryzyka zagrożeń gdyż wchłaniają stosunkowo więcej zanieczyszczeń. Ich drogi oddechowe są bardziej podatne na podrażnienie i zapalenia. STOP SMOGOWI !
Bożena Nowak