Życzenia dla Babci i Dziadka

25 stycznia 2019 roku odbyła się w oddziale przedszkolnym naszej szkoły wyjątkowa uroczystość – Dzień Babci i Dziadka. Uczniowie wraz z wychowawcą przygotowali występy artystyczne dla gości, dekorację sali, prezenty. Goście przywitani zostali przez wychowawcę 6-latków , a następnie oglądali prezentowane talenty wnuków. Dzieci czuły się organizatorami przygotowania uroczystości – potrafiły recytować wiersze, śpiewać piosenki, tańczyć tańce; „Grozik”, „Nie chcę cię znać”, „Makarenę”, improwizować wykonywanie melodii raźnego marsza Radeckiego i „Most na rzece Kwai” z wykorzystaniem instrumentów : fletów, dzwonków, trójkątów, grzechotek. Wnukowie podziękowali swoim babciom i dziadkom za szczęśliwe chwile spędzone z nimi, za miłość wyrażając wdzięczność i szacunek słowami wierszy i piosenek. Goście zostali zachęceni do wspólnej zabawy i otrzymali od wnuków laurki, medale, portrety wykonane na zajęciach plastycznych z wychowawcą. Przedszkolaki zaprosili także „Dziadków” na słodki poczęstunek przygotowany przez swoich rodziców, podczas którego odpowiednio się zachowali. Takie spotkania są okazją do radosnych przeżyć i budują pozytywną więź z babcią i dziadkiem oraz przyzwyczajają do występów przed publicznością.

Bożena Nowak