Mikołajkowe przygody klasy I b

Niedawno wszystkie dzieci odwiedził Mikołaj, który rozdał zabawki zrobione we własnej fabryce, znajdującej się w dalekiej, mroźnej Laponii. Któż by nie chciał tam trafić, zobaczyć, jak pracują elfy, porozmawiać z samym św. Mikołajem?

Takie marzenie miały również dzieci z klasy I b, które 6 grudnia 2018 wybrały się na spotkanie ze św. Mikołajem do Łodzi.
Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Teatrze Piccolo i obejrzenie spektaklu pt. „Bałwankowa kraina”. Ta ciepła, pełna humoru i piosenek zimowa bajka wprowadziła nas w radosny nastrój.
Po przedstawieniu wyruszyliśmy na spacer najdłuższą ulicą w Polsce, czyli ul. Piotrkowską, na której można już było poczuć prawdziwy klimat Świąt Bożego Narodzenia. Piotrkowska błyszczała bożonarodzeniowymi ozdobami oraz kusiła zapachami świątecznych potraw, gorącej czekolady i innych specjałów proponowanych na jarmarku.
Tutaj usiedliśmy na ławeczce obok Juliana Tuwima, odwiedziliśmy piernikową chatę i spotkaliśmy prawdziwego św. Mikołaja!
Podczas spaceru troszkę zmarzliśmy, więc każdy ucieszył się, że dotarliśmy do kolejnego miejsca, czyli Manufaktury Czekolady. Określenie „manufaktura” świetnie oddaje specyfikę tego miejsca. Tutaj czekolada robiona jest ręcznie, przy użyciu najwyższej jakości składników i oryginalnych dodatków. Dlatego produkty przygotowywane przez wielkie fabryki nie mogą się z nią równać. Każda tabliczka jest niepowtarzalna i ma intensywny smak kakao. Tym różni się od czekolad, które można kupić w większości sklepów.
Tylko w Chocolate Story można spróbować czekolady wytwarzanej na miejscu bezpośrednio z ziaren kakaowca. Co więcej, w Manufakturze Czekolady uczestniczyliśmy w procesie wyrabiania czekolady, a nawet każdy mógł przygotować własną tabliczkę z pysznymi dodatkami.
Radości było mnóstwo, wiadomo – własne wyroby smakują najlepiej.
Z wycieczki wróciliśmy bardzo zadowoleni. Było rozrywkowo i czekoladowo!
Może za rok znowu wybierzemy się w jakieś baśniowe miejsce? Przecież jeżeli czegoś gorąco pragniemy, to zawsze się spełni.
Opiekunami podczas wycieczki była pani Iwona Adamek i pani Milena Dobielska.