Szczególny dzień w oddziale przedszkolnym – 6 grudnia 2018 r.

Do tego dnia – 6 grudnia – uczniowie starannie przygotowali się. Dzięki swoim rodzicom wszyscy mieli mikołajkowe czapki i biało-czerwone ubrania. Sala również została ozdobiona gwiazdami, ekochoinką z odpadów wykonaną z pomocą trzech starszych koleżanek z naszej szkoły i wychowawcy 6-latków, także choinkami pełnymi bombek, zabawek – papierowych, z masy solnej, pracami plastycznymi na wystawce wykonanymi własnoręcznie pod kierunkiem nauczyciela . Dzieci miały też szlachetną przygodę w domu bowiem przygotowywały ze swoimi rodzicami podarunki – aniołki, szopki, bombki, choinki, stroiki – teraz wszystko zostanie zapakowane i przeznaczone na szkolny kiermasz bożonarodzeniowy. Nauczyły się w szkole piosenki okolicznościowej i dowiedziały się ciekawostek o prawdziwym Świętym Mikołaju. Dzieci od rana nasłuchiwały dźwięków dzwoneczka. Nie musiały długo czekać bowiem o godzinie dziewiątej przybyli do sali goście – Pomocnicy Świętego Mikołaja. Radość była duża. Zaśpiewały piosenkę, kulturalnie zachowywały się podczas wręczania upominków. Dzieci obiecały, że będą czekać na kolejne Mikołajki – w przyszłym roku. Sześciolatki obejrzały upominki, skosztowały słodkości, dzieliły się wrażeniami, a potem była wesoła zabawa przy muzyce. Były też wykonywane zdjęcia przez wychowawcę, które prezentowane są na stronie internetowej szkoły. Drugi raz dzieci będą świętować Dzień Gwiazdora w Wigilię Bożego Narodzenia w swoich domach. Wierzą, że spełnią się ich dziecięce marzenia.

Wychowawca Bożena Nowak