PROGRAM PROFILAKTYCZNY „CHROŃ DZIECIĘCY UŚMIECH”

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas I- III biorą udział w programie edukacyjno – profilaktycznym ,, Chroń Dziecięce Uśmiechy”. Organizatorami akcji są Polski Czerwony Krzyż i Wrigley Polska.
Celem programu jest zachęcenie najmłodszych do dbania o higienę jamy ustnej. Wychowawcy klas przeprowadzają raz w miesiącu zajęcia , które mają na celu wzbogacenie wiedzy uczniów na temat budowy i funkcji zębów, rozwijanie umiejętności dbania o higienę jamy ustnej. Dzieci wiedzą jak prawidłowo należy czyścić zęby i odżywiać się, aby ich zęby były zdrowe i mocne . Każde dziecko otrzymało foliopak z książeczką edukacyjną pt; ,,Ja i moje zęby”, pastę i szczoteczkę do zębów. W czasie zajęć wykonują krzyżówki, labirynty, łamigłówki, korzystają z tematycznych gier planszowych, a wszystko po to, aby skłonić ich do dbania o higienę jamy ustnej.