SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKO-MUZYCZNY

23 listopada odbył się w świetlicy konkurs pod hasłem „Poezja wsłuchana w serce polskiej ziemi”. W rywalizacji uczestniczyło piętnastu utalentowanych uczniów klas siódmych, ósmych oraz trzecich gimnazjum.
Oprócz poezji patriotycznej K. I. Gałczyńskiego, T. Kubiaka, Cz. Miłosza, W. Broniewskiego, A. Oppmana, R. Kwiatkowskiego, K. Wojtyły i K. K. Baczyńskiego jury miało okazję wysłuchać pieśni pt. „Walczyk”, „Flaga”, „Legiony” i „Miasto’44”.
Panie A. Piątkiewicz, U. Retyk i M. Dobielska oceniły uczestników konkursu.
I miejsce zdobyły Nikola Bus (VIIIb) i Anna Olejniczak (VIIIa)
II miejsce zajęły Malwina Iciek (VIIa) i Maja Kucharska (IIIa gimnazjum)
III miejsce otrzymała Anna Karasińska
a wyróżnienia przyznano Julii Maszczyk (VIIb), Julii Gładkiej (VIIIa) oraz Weronice Małolepszej (VIIIb). Opiekunami laureatów były panie: B. Gnoińska, A. Huber, J. Szczukocka, B. Wieloch, E. Duda – Fajkowska i M. Siarka a konkurs zorganizowały panie : J. Bukowska, E. Duda-Fajkowska i M. Dobielska. Nagrody i dyplomy wręczył pan dyrektor Marek Biesiada.