Młodzieżowa Rada Miasta

23 listopada 2018 roku w Urzędzie Miasta Radomsko odbyła się pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miasta. Wśród 27 przedstawicieli radomszczańskich szkół nie mogło zabraknąć Nikoli Bus, uczennicy VIII B PSP nr 1 w Radomsku.

Pierwsza sesja odbyła się pod znakiem uroczystego ślubowania oraz wyboru przewodniczącego rady w osobie Jakuba Rochowskiego, głównego inicjatora powrotu po 20 latach „głosu młodzieży” w radomszczańskiej polityce. Przedstawiciele szkół mieli okazję się przedstawić oraz poznać zasady funkcjonowania MRM. Po piątkowej sesji, Nikola podzieliła się z nami w krótkiej rozmowie jakie są jej pierwsze wrażenia. Jak sama mówi podczas sesji czuła się komfortowo oraz starała przyswajać nowe informacje, aby godnie reprezentować naszą szkołę oraz poznać innych „młodych radnych”, których głównych celem będzie głos młodzieży, ich potrzeby, pomysły i współpraca.

Nikoli pozostaje życzyć powodzenia, ciekawych pomysłów, sukcesów oraz pracy na rzecz miasta, bo tego że będzie godnie reprezentować naszą szkołę jesteśmy pewni.