SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKO-MUZYCZNY „Ojczyznę trzeba kochać i szanować”

„Ojczyzna moja – to ta ziemia droga, gdziem ujrzał słońce i gdziem poznał Boga” – słowa Marii Konopnickiej zabrzmiały podczas inauguracji cyklu szkolnego konkursu recytatorsko-muzycznego zorganizowanego z okazji obchodów 100-lecia Niepodległości. W rywalizacji klas czwartych, piątych i szóstych, odbywającej się 16 listopada w świetlicy uczestniczyło 20 uczniów, prezentujących zarówno poezję, jak i muzykę patriotyczną. Obok utworów M. Konopnickiej, E. Krystek, C. K. Norwida, T. Kubiaka, J. Warchała, K. I. Gałczyńskiego i W. Bełzy publiczność miała przyjemność wysłuchać pieśni „Przybyli ułani”, „Co to jest niepodległość?” oraz „Dziś idę walczyć mamo”.
Jurorki- panie A. Piątkiewicz, U. Retyk i M. Dobielska po burzliwej dyskusji ogłosiły werdykt a pani dyrektor B. Eksterowicz i pan dyrektor M. Biesiada wręczyli nagrody laureatom.
I miejsce zdobyły- Antonina Fajkowska (VIa) i Zuzanna Kowalczyk (IVc)
II miejsce wywalczyły -Aleksandra Grzywna (IVc) i Paulina Nowak (Va)
III miejsce otrzymały – Daria Rząsowska (IVc) i Amelia Piosik (Va)
Wyróżnienia przyznano: Julii Jankowskiej (IVb), Jakubowi Leszczyńskiemu (Vb), Erykowi Koch (Vc) oraz Filipowi Malickiemu (VIa).
Organizatorki konkursu-pani J. Bukowska i pani E. Duda – Fajkowska dziękują uczestnikom, ich rodzicom i opiekunom: pani M. Siarce, D. Zawadzkiej, J. Szczukockiej, B. Gnoińskiej, A. Huber oraz panu A. Kucharskiemu i A. Chybalskiemu za przygotowanie uczniów do konkursu.