WYSTAWA KSIĄŻKI PATRIOTYCZNEJ

Wystawa książki patriotycznej
„Lekcja patriotyzmu”

W czytelni naszej szkolnej biblioteki została zorganizowana wystawa książek o wymowie patriotycznej. Dominują wśród nich utwory poświęcone symbolom narodowym, początkom naszej państwowości, wybitnym postaciom z historii Polski. Nie brakuje też pozycji z literatury pięknej, które poprzez frapującą fabułę przybliżają ważne wydarzenia, ważne postacie i ważne fakty z naszej historii.

Zachęcamy do wypożyczenia książek autorstwa, np. Grażyny Bąkiewicz: Mieszko, ty wikingu!, Kazimierzu, skąd ta forsa?, Jadwiga kontra Jagiełło, Zygmuncie, i kto tu rządzi? Pawła Wakuły Jagiełło pod prysznicem… czy Joanny Papuzińskiej Asiunia.

Czytanie utworów o tematyce patriotycznej to prawdziwa lekcja patriotyzmu. A więc czytajmy!