Wyniki Miejskiego Internetowego Konkursu pt. Polska Odzyskuje Niepodległość

5 listopada 2018 roku odbył się Miejski Internetowy Konkurs pt. Polska Odzyskuje Niepodległość. Konkurs z okazji 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości zorganizowała Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Radomsku. Wzięło w nim udział 22 uczniów z 4 radomszczańskich szkół podstawowych.

I miejsce w konkursie zajął Antoni Włodarczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Radomsku, którego przygotowała pani Agata Kossek – nauczycielka historii. Uczeń uzyskał 64 punktów na 70 możliwych. II miejsce zajęła Milena Turek, natomiast III – Nikola Majchrzak. Uczennice uczęszczają do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Radomsku i zostały przygotowane przez pan Radosław Bartnik – dyrektor szkoły i nauczyciel historii.

Ostateczne wyniki konkursu – kliknij tutaj

W Miejskim Internetowym Konkursie pt. Polska Odzyskuje Niepodległość mogli uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych z miasta Radomsko. Miał on charakter testu, w którym uczniowie udzielali odpowiedzi na specjalnie stworzonej witrynie internetowej. Test został opublikowany 5 listopada 2018 roku o godzinie 10:00 na stronie internetowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radomsku http://psp1.radomsko.pl/1918/quiz.php. Każdy uczeń musiał rozwiązać 70 zadań wciągu 90 minut. Autorem testu i organizatorem całego konkursu był Marek Biesiada – dyrektor PSP nr 1 w Radomsku i nauczyciel historii.

W konkursie zawarte były następujące zagadnienia:

1. Przywódcy polskich orientacji politycznych, które istniały przed I wojną światową.
  2. Organizacje polityczne i wojskowe działające na ziemiach polskich przed I wojną światową.
  3. Polskie oddziały wojskowe walczące podczas I wojny światowej (dowódcy oddziałów oraz miejsca i daty walk).
  4. Polskie organizacje polityczne działające podczas I wojny światowej oraz ich przywódcy.
  5. Umiędzynarodowienie sprawy polskiej podczas I wojny światowej.
  6. Polskie lokalne ośrodki władzy utworzone po zakończeniu I wojny światowej oraz politycy, którzy stali na ich czele.
  7. Walki o granice odrodzonego państwa polskiego.

Uroczyste wręczenie nagród uczestnikom, którzy zdobyli trzy pierwsze miejsca odbędzie się 7 listopada 2018 roku w Miejskim Domu Kultury w Radomsku podczas spektaklu Szkolnego Teatru „Źródełko”.