Wycieczka do Warszawy

W dniu 16.10.2018r. klasa IVB oraz uczniowie z klas IVC i VB byli na wycieczce w Warszawie. Stolica przywitała nas słoneczną pogodą sprzyjającą zwiedzaniu. Zaczęliśmy od starówki z syrenką. Następnie Stadion Narodowy. Tam nie tylko chłopcy mieli wypieki na twarzy. Zobaczyliśmy płytę boiska z wygodnymi siedziskami, szatnie piłkarzy, stanowiska komentatorskie i miejsca dla VIP-ów. Fotografiom nie było końca. Kolejnym punktem programu była lekcja historii w pałacu w Wilanowie. Tam moglibyśmy podziwiać królewskie komnaty a w nich meble, zastawy, obrazy i rzeźby. Poznaliśmy także stroje z tamtej epoki. Mogliśmy rozwiązywać naukowe łamigłówki w zeszytach warsztatowych. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Pałacu Kultury i Nauki i przede wszystkim dreszczyk emocji na 30 piętrze tarasu widokowego. Pięknie prezentowała się Warszawa skąpana w słońcu z drapaczami chmur z każdej strony. Przy takiej widoczności wypatrywaliśmy naszej szkoły. Ale niestety nie ukazała się. Dlatego musieliśmy do niej wracać aby swoje wrażenia opowiedzieć kolegom, nauczycielom a przede wszystkim czekającym na nas rodzicom.
Opiekunami byli: p.Anna Nowicka – Grzęda, p.Marzena Malicka i p.Anna Skórka – Nowicka.