Europejski Dzień Języków Obcych za nami

3 października 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w licznych konkursach i zadaniach związanych z obchodami Europejskiego Dnia Języków Obcych.

Dzień ten rozpoczęliśmy od nietuzinkowej lekcji języka ukraińskiego przeprowadzonej przez Nataliię Koval, Wiktoriię Koval i Artema Usichenko. Wzięli w niej udział przedstawiciele klas 5-8 PSP oraz III PG. Poznaliśmy nazwy członków rodziny, zwierząt domowych, liczebników, piosenkę jak również łamaniec językowy w języku ukraińskim.

Kolejnym trudnym wyzwaniem było rozstrzygnięcie konkursu filmowego promującego naukę języków obcych. Zwycięzcami tego konkursu zostały klasy 4c PSP oraz IIIAPG, które w nagrodę otrzymały certyfikat zwalniający je w wybranym dniu z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek.

Identyczną nagrodę otrzymała klasa 8b za wygraną w konkursie „Half a minute quiz”.

Konkursom i zadaniom wykonywanym przez poszczególne klasy towarzyszyły:

• kawiarenka z typowymi wypiekami z krajów anglo- i niemieckojęzycznych; muzyczna przerwa przygotowana przez uczennice klasy  8a oraz Aleksandrę Saj z klasy  7a,
  • jak również belgijka zatańczona przez najodważniejszych uczniów wspieranych przez najbardziej roztańczoną nauczycielkę.

Na drzwiach poszczególnych sal lekcyjnych pojawiły się napisy nazw pomieszczeń w języku niemieckim i angielskim, natomiast na głównej tablicy prace uczniów klas 5 przedstawiające różne wyrażenia w językach obcych.

Korytarze naszej szkoły przyozdobiły prace zwycięzców konkursu plastycznego „Mein Haustier/ my pet”. Wyniki tej konkurencji przedstawiają się następująco:

I miejsce- Zuzanna Kowalczyk z klasy 2b

II miejsce- Alicja Famulska z klasy 1a

III miejsce- Wiktoria Pikuła z klasy 1a

wyróżnienie- Michał Kacprzak z klasy 1b

wyróżnienie- Aleksandra Ociepa z klasy 1c.

Wszystkim uczestnikom Europejskiego Dnia Języków Obcych dziękujemy za ogromne zaangażowanie w jego organizację!

Nauczyciele języków obcych