Dzień Głośnego Czytania w Jedynce

W związku z przypadającym 28 września świętem głośnego czytania nauczyciele bibliotekarze zorganizowali w naszej szkole akcję czytelniczą pod hasłem „To jest Polska”. Na pierwszej godzinie lekcyjnej rozbrzmiały w klasach teksty o wymowie patriotycznej:

„Asiunia” Joanny Papuzińskiej (odczytane uczniom klas IV i V), „Wojna na Pięknym Brzegu” Andrzeja Marka Grabowskiego,(odczytane uczniom klas VI i VII) „Wolność”  Katarzyny Terechowicz, Wojciecha Cesarza ze zbioru „Gorzka czekolada”, (odczytane uczniom klas VIII i III gimnazjum ). Natomiast najmłodsi-dzieci z oddziału przedszkolnego, wysłuchały „Legendy o Bałtyku” oraz wierszy z książki „A to Polska właśnie” Anny Paszkiewicz. Czytane utwory wiążą się z aktualnie obchodzoną 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pamiętajmy, że głośne czytanie rozwija wyobraźnię, rozbudza ciekawość świata, ćwiczy koncentrację i umiejętność słuchania. Kontakt z literaturą zdecydowanie ułatwi  dziecku start w szkole.

Duży zasób słownictwa, umiejętność myślenia i wypowiadania się, większa wiedza o świecie – to atuty, na które warto zwrócić uwagę.

Dziękujemy nauczycielom za aktywne włączenie się w akcję.