KONKURS KRASOMÓWCZY

24 kwietnia w bibliotece szkolnej odbyła się ósma edycja Konkursu Krasomówczego „Piewca Bolesława Chrobrego i mężnych Piastów”, którego celem jest promocja kultury żywego słowa i wiedzy historycznej. Tegoroczny konkurs wpisuje się w obchody stulecia odzyskania niepodległości i podkreśla rolę władców piastowskich w kształtowaniu państwowości polskiej.

Zmagania uczniów odbywały się w dwóch  etapach. Pierwszy-polegał na prezentacji własnej wypowiedzi na temat Bolesława Chrobrego, Kazimierza Odnowiciela, Bolesława Śmiałego, Bolesława Krzywoustego oraz św. Wojciecha i Braci Zmartwychwstańców.  W drugim etapie szkolni oratorzy po przeczytaniu tekstu źródłowego mieli przedstawić własną interpretację, dotyczącą zjazdu gnieźnieńskiego lub Bolesława Chrobrego w świetle „Śpiewów historycznych” J. U. Niemcewicza.

Jury w składzie : panie Grażyna Skupińska, E. Duda-Fajkowska i  M. Dobielska po burzliwych obradach wyłoniły laureatów w dwóch kategoriach wiekowych.

Miejsce Klasy IV-V Klasy VI-VII
I Natalia Chybalska (IVc)  Mateusz Stanek (VIb)
II Antonina Fajkowska (Va)  Anna Karasińska(VIIa)
Kacper Pietras (VIIb)
III Oliwia Dalecka (IVa) Malwina Iciek(VIa)
Aleksandra Saj (VIa)
Wyróżnienia Kacper Siewior (IVb)
Weronika Paszkowska (Vb)
Krystian Wojdak (VIIc)

Przewodnicząca jury pani Grażyna Skupińska komentując werdykt, zaprezentowała próbkę sztuki oratorskiej, barwnie przedstawiając historię naszej szkoły.

Gratulujemy laureatom krasomówczych zmagań oraz ich opiekunom: panu Markowi Biesiadzie i panu Andrzejowi Kucharskiemu.