Książka mój przyjaciel

Pod takim hasłem odbył się 27 marca 2018 r. w PSP nr 5 międzyszkolny konkurs pięknego czytania dla uczniów klas II.

Drugoklasiści prezentowali teksty Astrid Lindgren, szwedzkiej pisarki, znanej wszystkim autorki poczytnej powieści o Pippi Langstrumpf / w bieżącym roku minęła 111. rocznica urodzin pisarki/. Podczas konkursu usłyszeliśmy fragmenty utworów: Emil ze Smalandii, Skąpy nie jestem powiedział Emil, Pippi, Dzieci z Bullerbyn, Karlsson z dachu.

W konkursowych zmaganiach naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IIa Laura Paciepnik i Piotr Orlik(uczniowie zostali wytypowani podczas szkolnego konkursu pięknego czytania). Uczestnikom gratulujemy zapału i zapraszamy wszystkich do zgłębiania twórczości Astrid Lindgren, bo naprawdę warto!