KONKURS RECYTATORSKI POD HASŁEM „DZIECIĘCE MARZENIA”

„Dzieci lubią mieć marzenia, chcą, by były do spełnienia” – tymi słowami rozpoczął się tegoroczny konkurs recytatorski z cyklu  „Polscy poeci -dzieciom”. Wielu twórców podjęło temat dziecięcych marzeń. Należą do nich: Hanna Niewiadomska, Danuta Wawiłow, Antoneta Anna Bednarek, Joanna Kulmowa, Julian Tuwim oraz Leszek Sulima-Ciundziewicki.  Recytację wierszy powyższych autorów mieliśmy okazję usłyszeć 7 marca w wykonaniu uczniów klas 0-III szkoły podstawowej. Jurorki konkursu-pani J. Bukowska, E. Duda-Fajkowska i U. Retyk po burzliwych obradach przyznały nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych.

Klasy 0-I                                           Klasy II-III

I miejsce – Lena Bajon (kl. Ib)             Zuzanna Kowalczyk i przyjaciele (kl. IIIc)

II miejsce – Iga Jurczyk (kl. Ia)            Mikołaj Suszycki (kl. IIIb)

III miejsce – Zuzanna Dłubak (kl. 0)     Agnieszka Roksela (kl. IIIa) i Michalina Walicka (kl. IIIc)

Wyróżnienia otrzymali : Zuzanna Berlanka (kl. 0), Adam Szlęk (kl. Ia), Aleksander Groszan (kl. Ib), Laura Paciepnik (kl. IIa), Franciszek Bebłociński (kl. IIIa) i Julia Cieciura (kl. IIIb).

Pani dyrektor Anna Nowicka-Grzęda pogratulowała laureatom wspaniałej recytacji i talentów aktorskich, wręczając nagrody oraz dyplomy.

Finaliści konkursu będą mogli zaprezentować swoje umiejętności w finale miejskim, który odbędzie się 15 marca w PSP nr 8 w Radomsku.

Organizatorki konkursu – pani Marzena Lora i Milena Dobielska dziękują rodzicom i wychowawcom-pani A. Woźniak, W. Ruszkiewicz, M. Litwińskiej, A. Kaliszyk, K. Karkoszce i I. Adamek za przygotowanie uczniów do występu.