„O człowieku, który heroicznie wypełniał obowiązki wobec Ojczyzny” Spotkanie z autorką książki o rotmistrzu Pileckim

W związku z przypadającym 1 marca Dniem Żołnierzy Wyklętych w MBP w Radomsku odbyło się spotkanie z pisarką Małgorzatą Strękowską – Zarembą. Wzięli w nim udział uczniowie klasy VIb naszej szkoły.

Małgorzata Strękowska – Zaremba jest znaną autorką książek dla dzieci i młodzieży, licznych publikacji (bajek, wierszy, artykułów popularnonaukowych) w czasopismach dla dzieci („Miś”, „Świerszczyk”, „Płomyczek”, „Projekt Planeta”, „Bluszczyk”) oraz w podręcznikach dla przedszkoli i klas 1-5. To także współscenarzystka programu telewizyjnego dla dzieci i rodziców emitowanego w Telewizji Polskiej „Od słów do głów”. Jej książki „Leniwe literki”, „Abecelki i duch Bursztynowego Domu” znajdują się na listach lektur szkolnych.

Spotkanie z pisarką przebiegało w niezwykle  miłej atmosferze, choć poruszany temat był bardzo trudny i dotyczył biografii człowieka, który żył, poświęcał się dla naszej Ojczyzny, a  w końcu oddał za nią życie. Autorka w ciekawy sposób przedstawiła postać rotmistrza, począwszy o opowieści o jego dziecięcych marzeniach, rodzeństwie, surowym ojcu, konkurach do przyszłej żony, wojennych losach aż po tragiczny finał życia – zamordowanie przez władze komunistyczne.

Wszystkie te informacje można wyczytać właśnie w książce Małgorzaty Strękowskiej – Zaremby „Rotmistrz Witold Pilecki”. Jej bohaterami są Tolek i Tosia, którzy postanawiają zapoznać zuchów z losami patrona ich szkoły. Czy im się to udało? Dowiecie się po przeczytaniu tej wartościowej pozycji. Zachęcamy!