Akademia z okazji 78. Rocznicy wybuchu II wojny światowej

Uczniowie klasy II B gimnazjum 20 września 2017 roku zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, w którym przypomnieli w wydarzeniach, które zapoczątkowały II wojnę światową. Były nimi 1 września 1939 roku, gdy Niemcy hitlerowskie napadły na Polskę oraz 17 września 1939 roku, kiedy Związek Radziecki zdradziecko uderzył na nasz kraj. Gimnazjaliści oddali także hołd polskim oficerom, którzy marcu 1940 roku zostali zamordowani przez sowiecką NKWD.

Uczniów od akademii przygotowała: pani Joanna Szczukocka. Dekorację przygotowała pani Małgorzata Siarka, oprawę muzyczną w wykonaniu chórku szkolnego przygotował pan Arkadiusz Chybalski. Sprzęt nagłaśniający obsługiwał: pan Marek Eksterowicz oraz uczniowie Łukasz Ciupa (klasa II A gimnazjum), Jakub Rozpędek (klasa II A gimnazjum).

W skład pocztu sztandarowego weszli uczniowie klasy II A PG1: Jakub Kwiecień, Martyna Matuszczyk i Zuzanna Jagła.

Część oficjalną poprowadziła uczennica klasy VII C – Martyna Kolanus.