Jak wesele to wesele…!!!

W taki sposób Teatr Źródło razem z Teatrem Otwarte Drzwi rozpoczął rok szkolny 2017/2018 biorąc udział w Ogólnopolskiej Akcji Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, które odbyło się 2 września 2017 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku. Aktorzy obydwu teatrów, którymi kieruje pani Danuta Zawadzka, w strojach ludowych z czasów końca XIX wieku i początku XX wieku uświetnili imprezę i formie scenicznej czytali narodową lekturę w obecności pana prezydenta Radomska Jarosława Ferenca, pani naczelni Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Radomsko Małgorzaty Krupskiej, pana posła na Sejm RP Krzysztofa Maciejewskiego oraz mieszkańców Radomska.

Warto podkreślić, że niektórzy aktorzy Teatru Źródło reprezentowali także naszą szkołę – Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 im. Bolesława Chrobrego i była jedyną z całego Radomska, która wzięła udział w Narodowym Czytaniu „Wesela”. PSP nr 1 reprezentowali: pani Danuta Zawadzka (pani prezes Stowarzyszenia Teatr Źródło i nauczyciel języka polskiego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Radomsku), Arkadiusz Chybalski (nauczyciel muzyki w PSP nr 1) Marek Biesiada (nauczyciel historii w PSP nr 1), Jakub Radziejewski (uczeń klasy III A gimnazjum w PSP nr 1), Monika Radziejewska (aktorka Teatru Źródło, mama Jakuba Radziejewskiego). Podczas imprezy wzięli udział także absolwenci naszego szkoły – Bartłomiej Biskup, Piotr Zbroiński, Edyta Pacyniak, Alina Chybalska

Pozostałe osoby, które są aktorami Teatru i wzięły udział w imprezie: Marcin Wodo, Mariusz Wilk, Marta Wrońska.